Skip to main content

Piotr Piętka

Obecny (2018) Dyrektor Polskiego Instytutu Badawczego i Archiwum

Piotr Piętka

Piotr Piętka (ur. 1979 r.) - od początku 2016 roku dyrektor Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum w Budapeszcie, dziennikarz, politolog. Od początku studiów politologicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach pracował jako dziennikarz mediów regionalnych i ogólnopolskich. W 2003 roku rozpoczął pracę reportera, publicysty i wydawcy w Telewizji Polskiej. Najpierw w ośrodku w Katowicach, potem w warszawskiej centrali – w redakcji Wiadomości TVP1, Panoramy TVP2 i Polonii24 TVP Polonia. Zajmował się przede wszystkim tematyką polityczną i społeczną.

Pod koniec 2013 roku wyemigrował na Węgry, nadal współpracował z polskimi mediami, zaangażował się w działalność społeczną. Jest radnym polskiego samorządu narodowościowego w XII dzielnicy Budapesztu, publikuje w miesięczniku Polonia Węgierska i na portalu IDA.

W czasie jego pracy w PIBM dokonała się pewnego rodzaju metamorfoza tej placówki- rozszerzono znacznie działalność naukowo – badawczą, wydawniczą; wyremontowano siedzibę.

Jest żonaty. Z rodziną mieszka pod Budapesztem.

Postaci
z tej samej instytucji



Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

The Polish Museum of America
Muzeum Polskie w Ameryce
984 N. Milwaukee Ave.
Chicago, IL. 60642
USA

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+1-773-384-3352 [ext. 2111]

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika