Skip to main content

Katarzyna Pobideł

Archiwistka w Archiwum Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii

Katarzyna Pobidel

Katarzyna Pobideł (ur.1987) – archiwistka Archiwum Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii (PMKwAW) i pracownik Archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego w Londynie (IPMS).

Absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku administracja. W Wielkiej Brytanii mieszka od 2006 roku. Od 2014 roku wolontariuszka w Archiwum IPMS, od roku 2016 pracownik tej placówki. Od roku 2017 wolontariuszka w Archiwum PMKwAW, zaś od roku 2018 pracownik. W latach 2016–2019 brała udział w projekcie opracowywania i archiwizowania materiałów dotyczących zmarłych lub poległych polskich cywili i wojskowych w latach 1939–1946 oraz zabezpieczeniu dokumentów metrykalnych wyłonionych z Zespołu – Ordynariat Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Gawliny 1939–1968. Od 2016 członek Bractwa Złotej Szabli Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. W. Sikorskiego.

Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika