Skip to main content

Andrzej Biernat

Historyk i archiwista. B. Dyrektor Archiwów Państwowych - Instytucji partnerskiej Stałej Konferencji MABPZ

Prof. Andrzej Biernat

Prof. Andrzej Biernat - ur. 24 maja 1949 w Warszawie – polski historyk, archiwista, były p.o. naczelnego dyrektora Archiwów Państwowych oraz były zastępca naczelnego dyrektora NDAP.

Ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego w 1972. Na tym samym wydziale uzyskał stopień doktora w 1979. Od 1972 jest pracownikiem Instytutu Historycznego UW. Pracuje jako adiunkt w Zakładzie Nauk Pomocniczych i Metodologii Historii.

W latach 1990–2001 był dyrektorem Centralnego Ośrodka Informacji Archiwalnej przy Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Od 2001 do 2016 roku pełnił także funkcję dyrektora generalnego oraz zastępcy dyrektora Archiwów Państwowych.

Wielokrotnie zapraszany w charakterze prelegenta na poszczególne sesje Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie z ramienia Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika