Skip to main content

Mirosław Supruniuk

Historyk i archiwista - Gość stałej konferencji MABPZ – prelegent z ramienia Archiwum Kultury i Piśmiennictwa Emigracji Polskiej po 1939 r. w Bibliotece UMK w Toruniu

Dr hab. Mirosław Supruniuk

Dr hab. Mirosław Adam Supruniuk (ur. 9 lipca 1962 w Grudziądzu) – polski historyk kultury, nauki i sztuki, archiwista, dr hab. Od 2005 dyrektor Muzeum Uniwersyteckiego w Toruniu.

Absolwent historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktorat tamże w 1990 ("Kultura" - Kraj: pomoc paryskiego Instytutu Literackiego dla Polski w latach 1946-1990. Koncepcje i realizacja). Habilitacja w Instytucie Historii Nauki PAN w 2012 (Historii nauki, kultury i sztuki polskiej na emigracji i na kresach w XX wieku, w zakresie źródeł, bibliografii, czasopiśmiennictwa, archiwoznawstwa, muzealnictwa i biografistyki). Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu (2004-2010). Założyciel i kierownik (od 1995) Archiwum Emigracji (od 1995) i Muzeum Uniwersyteckiego w Toruniu (od 2005). Redaktor naczelny czasopisma „Archiwum Emigracji” (od 1998). Jego żoną jest Anna Supruniuk.

Gość na poszczególnych sesjach Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie z ramienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. – Prelegent z ramienia Archiwum kultury i piśmiennictwa emigracji polskiej po 1939 r. w Bibliotece UMK w Toruniu.

 

TEKST / ŹRÓDŁO: Wikipedia →

FOTO: © Andrzej Romański, StudentNews Bydgoszcz →

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika