Skip to main content

Janusz Pezda

Gość Stałej Konferencji MABPZ – prelegent z ramienia UJ w Krakowie

Dr hab. Janusz Pezda

Dr Hab. Janusz Pezda - polski historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Urodził się w 1960. W 2002 obronił pracę doktorską pt. Finanse w działalności księcia Adama Jerzego Czartoryskiego i jego obozu na emigracji w latach 1831–1848 na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (promotor prof. Antoni Cetnarowicz). 28 lutego 2014 uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy Historia Biblioteki Polskiej w Paryżu w latach 1830–1893[2]. Członek Komisji Historii Nauki Polskiej Akademii Umiejętności[2]. Adiunkt w Instytucie Historii UJ.

Zainteresowania: Historia emigracji w XIX wieku. Wielka Emigracja. Dzieje Biblioteki Polskiej w Paryżu. Ród Czartoryskich. Instytucje polskie za granicą. Historia Francji. Historia regionalna.

Gość – prelegent na poszczególnych sesjach Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie z ramienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Źródło: Wikipedia PL →

FOTO: PAU Kraków →

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucji



Stała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika