Skip to main content

Krystyna Piórkowska

Historyk i długoletni wspólpracownik Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce

Krystyna Piórkowska

Krystyna Piórkowska to badaczka historii mordu katyńskiego; od wielu lat przeszukuje archiwa europejskie, amerykańskie oraz w Nowej Zelandii i Afryce Południowej, pozyskując informacje dotyczące wiedzy USA i Wielkiej Brytanii na temat Katynia. Jest autorką książki pt. „Anglojęzyczni świadkowie Katynia: najnowsze badania”, (2012). Ostatnio na łamach prestiżowego czasopisma naukowego „Dzieje Najnowsze” przedstawiła historię ks. Stanislausa Orlemanskiego.

Na 21. sesji Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie, która odbyła się w 1999 r. w Rzymie, został wygłoszony jej referat p/t Galeria Malarstwa Instytutu Piłsudskiego w Ameryce.

 

FOTO - ŹRÓDŁO: Dziennik.com / Krystyna Piórkowska

Publikacje tego autora


Postaci
z tej samej instytucjiStała Konferencja Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie | MABPZ

Stała Konferencja
Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie

Sekretariat

Muzeum Polskie w Rapperwsilu
Schloss Rapperswil
Postfach 1251
CH-8640 Rapperswil
Schweiz

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+41 (0)55 210 18 62

UWAGA

Z Sekretariatem MABPZ
prosimy kontaktować się tylko w kwestiach dotyczących Konferencji.

Niniejszy portal internetowy Stałej Konferencji Muzeów, Archiwów i Bibliotek Polskich na Zachodzie (MABPZ) został zainicjowany i był prowadzony do 2018 roku przez pracowników Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Biblioteki im. Wandy Stachiewicz.
www.polishinstitute.org

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych
www.mkidn.gov.pl

Przy współpracy z Fundacją Silva Rerum Polonarum z Częstochowy
www.fundacjasrp.pl

Od 2020 r., projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego; dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą - Polonika
www.polonika.pl

Deklaracja dostępności strony internetowej
Deklaracja PDF pobierz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja Silva Rerum Polonarum Częstochowa
Instytut Polonika